Republikové finále škol v plavání - 11.1.2010

12.01.2010 13:10

Gymnázium Nymburk má medaili z republikovém finále v plavání!

Ani sněhová kalamita nezastavila družstvo dívek Gymnázia Nymburk před předlouhým, nedělním cestováním do Jindřichova Hradce. Zde se v termínu 10.-11.2010 konalo republikové finále základních škol a víceletých gymnázií v plavání.

Soutěžilo  celkem 14 chlapeckých a 13 dívčích týmů.

Družstvo ve složení: Michaela Vecková, Radka Vosejpková, Karolína Nollová, Tereza Rychtestká, Anna Pacltová a Dita Sutterová, reprezentovalo Středočeský kraj v individuálních i štafetových závodech.

Úžasné 3. místo vybojovala na trati 50m znak Míša Vecková! Ale i další nymburské plavkyně si vedly velice slušně. Po finálním součtu bodů se družstvo Gymnázia Nymburk umístilo na „zlatém středu“, tj. 7 místě v České republice v kategorii dívek!

V recesistickém duchu byly pojaty i závody učitelů ze všech krajů ve štafetovém závodě 2x 25m VZ. Zúčastnil se ho za velké podpory celého družstva i prof. M. Hrstka.

Poděkování patří celému družstvu za dobrou reprezentaci školy i celého Středočeského kraje!